Bisiklet Yolculuğu Takımı formalarını giydiBisiklete gönül vermiş amatör ruhlu sporculardan oluşan "Bisiklet Yolculuğu Takımı" İstanbul'un Anadolu Yakasında, Pendik ilçesinde 2017 yılında kurulmuştur.


Takım, adını Mustafa Çetinkaya'nın 2015 yılında YouTube'da açtığı ve bugün 4 binin üzerinde abonesi bulunan "Bisiklet Yolculuğu YouTube Kanalı"ndan almaktadır. Amatör ruhla başlanan ve zamanla profesyonellik yolunda emin adımlarla yürüyen "Bisiklet Yolculuğu" başta YouTube'da bisiklet konusunda içerik üretmek ve hedef kitlesine bisikleti sevdirmek üzere yayın hayatına başlamıştı. İstanbul genelinde düzenlenen bisiklet konulu etkinliklere katılım sağlanırken, bir yandan da bisikletlilerin bir araya geldiği ve kaynaştığı bir sosyal grup haline dönüştü. Beraberinde de kurumsallık yolunda grubun görünürlüğünü ve farkındalığını ön plana çıkarmak için grubu temsil eden formalarını sponsorları Peter Lacke Kimya'nın destekleri ve KİPEO firmasının katkıları ile tasarlayıp üzerlerine giydiler.


Diğer bisiklet grupları ve takımlarından farklı olarak bir hobi grubu olarak kurulan "Bisiklet Yolculuğu Takımı" içerisinde Yol, Şehir, MTB ve Katlanır Bisiklet kullanıcılarını da barındırmaktadır.


Ayrıntılı Bilgi için ;


www.bisikletyolculugu.com